"Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır."
Duyurular

Köy Websitemiz 12 Yaşında


Nevşehir Hava Durumu
Anket
Yeni websitemizi Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,4392   5,4490
EURO 6,2032   6,2143
       
Özlü Sözler
"Her sözün doğru olmalı; fakat her doğruyu söylemek doğru değil."
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 24
Dün: 43
Toplam: 25892
  HABERLER


   Kemalettin YILDIZ Vefat Etti
  Kaşkışla köyü sakinlerinden 1934 doğumlu KEMALETTİN yıldız bugün ikamet ettiği Edremit’te vefa etti. Devamı..

   Son Yirmi Yılın En Karlı Kışı
  Kozaklı ve çıvar köylerinde bir haftadır yağan kar yer yer 50 cm' yi geçti. Yetkililerin bildirdiğine göre Kozaklı ve çıvar köylerde son yirmi yılın en karlı mevsimi yaşanılmaktadır. Devamı..

   Mehmet GÜMÜŞ Vefat Etti
  Kaşkışla köyü sakinlerinden 1934 doğumlu Mehmet GÜMÜŞ bugün ikamet ettiği Almanya’da vefa etti. Devamı..

   Mevsimin İlk Kar Yağışı Başladı
  Yağışlı gecen bir hafta sonu Kozaklı ve çıvar köylere kar yağışı başladı. Sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı kısa sürede kalınlığı 10 cm ye ulaştı. Devamı..

   Kozaklı Belediyesinin, Jeotermal Projesine AB Hibesi
  Kozaklı Belediyesi ve Kozturtaş A.Ş. tarafından Tübitak’ın ortak projesi olan ilçemizin Bağlıca Mahallesi ısıtma sistemi için Avrupa Birliği Hibe Programı kapsamında toplantı düzenlendi Devamı..

   Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
  Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Kurban Bayramınız mübarek olsun Devamı..

   Kozaklı'da Türkiye'nin İlk Çok Katlı Sera İhalesi Yapıldı
  Nevşehir'in Kozaklı İlçesinde alternatif ürün yetiştirmek ve toprak kirliliğini önlemek amacı ile 2.055.766,65 TL maliyeti olan dikey ve yatay hidroponik sera projesi ihalesi İl özel idaresi tarafından yapıldı Devamı..

   Buğday Hasadı Başladı
  2018 Yılı Buğday Hasadı başladı. Bu sene kış mevsiminin ılıman geçmesi ve sıcaklık değerinin normal değerlerin üzerinde olmasından dolayı Buğday hasadı her sene göre iki hafta erken başlanıldı. Devamı..

   Kaşkışla Köyünde 24 Haziran Seçim Sonuçları
  24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri tamamlandı. Kaşkışla köyünde  kullanılan toplam 37 partilere göre dağılımı şu şekilde oluştu. Devamı..

   Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
  Dostluk ve Kardeşliğimizin pekiştiği, Dua Kapılarının Ağzına Kadar Açık, bela Ve Kötülüklerin Arındırıldığı Bu Güzel Günde Bayramınızı Tüm Sevdiklerinizle Birlikte Hayırlı ve Mutlu geçirmeniz ve bu bayramın ülkemize ve alemi İslam’a hayırlara vesile olması Dileğiyle Mübarek Ramazan Bayramınızı Kutlu olsun. Devamı..

   90 Yıl Sonra Gelen Sevinç
  90 Yıl Sonra Gelen Sevinç 1925 - 1930 Yılları arası Köyümüzden Konya Ereğli’ye göç eden Raşit ve Hüsna Oğlu Hacı Ali'nin oğlu62 yaşındaki Ahmet Dinç ile İstanbul’da buluşarak bir nevi Sılayı Rahim eyledik. Ahmet beyin anlattıklarına göre Dedesi olan Hacı Ali Askerden bir daha dönmemesi Devamı..

   Buğday Tarlalarında Kuraklık
  İlkbaharda beklenen yağmurun gelmemesi Buğday tarlalarında sıkıntı oluşturmaya başladı. Yaklaşık 5 dekar arazinin Bugay ekili olduğu köyümüzde nerede ise tek geçim kaynağının bu sene için yok olmakla karşı karşıya. Devamı..

   Berat Kandiliniz Mübarek Olsun
  Mübarek üç ayların üçüncü Kandil gecesi olan Berat Kandilini 2018 yılında 30 Nisan Pazartesi gecesi idrak edeceğiz. Berat kelimesi “el-berae” kelimesinin Türkçedeki kullanılış şeklidir. Beri olmak, aklanmak, temiz ve suçsuz çıkmak,kişinin bir yükümlülükten kurtulması demektir. Devamı..

   Demet YILDIZ Vefat Etti
  Köyümüzde Ali ve Havva Yıldız'ın kızı Demet YILDIZ bugün ikamet ettiği Kozaklıda  vefat etti. Bulunduğu apartmanın balkonundan dengesini kaybedip aşağı düştügü anlaşılan Demet Yıldız'a Devamı..

   Zöhre İBA Vefat Etti
  Kaşkışla köyü sakinlerinden Mustafa İBA’nın Hanımı olan Zöhre İBA bugün ikamet ettiği Ankara Elvankentte vefa etti. 1935 doğumlu ve 6 Çocuk Annesi Zöhre İBA bir süredir tedavi görmekteydi. Devamı..

   Enver YILDIZ vefat etti
  Kaşkışla Köyünden olup Ankara Sincan'da ikamet eden Enver YILDIZ vefat etti. Köy Hizmetleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışıp emekli olup Ankara Sincankent'e yerleşen Enver YILDIZ bir süredir tedavi görmekteydi. Devamı..

   Köyümüzden Dersim Şehidi
  Cumhuriyetin ilk yıllarında İngilizlerin kışkırtma ve desteği ile Bugünkü adı Tunceli olan ilim ve çevresinde başlayan ayaklanmayı bastırmak için başlatılan operasyonlarda Köyümüzden Ahmet Tekin ve Osman oğlu Mehmet Şahin katılmış ve operasyon esnasında 17.07 1938 tarihinde Mehmet ŞAHİN şehit düşmüştü. Devamı..

   Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
  Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dünyaya geldiği gece olan Mevlid Kandili Müslümanlar tarafından dualarla ibadetlere karşılanıyor. Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Bu gece aynı zamanda Rebiülevvel ayının onikinci... Devamı..

   Döndü ÖCAL Vefat Etti
  Kaşkışla Köyünden Mustafa ÖCAL' ın eşi Döndü ÖCAL bugun ikamet ettikleri yer olan Kaşkışla köyünde vefat etti. 1932 doğumlu Döndü OCAL evli ve DÖRT çocuk sahibiydi. Cenazesi bugün Kaşkışla köyü Köy mezarlıgında defnedilecektir. Devamı..

   Köye İlk Kar Yağdı
  Sonbaharın bitmesi ile soğuyan hava ile birlikte Mevsimin ilk karı dün yağdı. İlk yağan kar her tarafı beyaza bürünmesine rağmen havanın yeterli soğuk olmamasından dolayı kısa sürede kalktı. Ancak Buğday ekiminden bu güne yağmur yağmamasından dolayı Buğdaylar henüz çıkmamıştı. Devamı..
1 2 Geri İleri 
Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Son Ziyaretçi Yorumları
ahmet dinç
Kaşkisla köyü Büyük dedem Raşit ve Hasna oğlu Hacı Ali ve elif oğlu Seyit Ali oğluyum 1956 doğumluyum Ninem Elif 1938 yilinda konya Ereğli ye 3 oğlunu (Ömer.seyitali.rifat) alarak göç etmiş dedemin askerlik için gittiği ve geri dönmediği bilgisi dışında bilgi sahibi değiliz site kurucusu korkmaz mert sayesinde akrabalarımız yıldız karla görüştük çok memnun oldum eskiler hakkında bilgi sahibi hemşerilerime konuşmak tanışmak tan memnun olacağım dedem Haciali değirmeni varmış hatırlanması açısından belki faydalı olur. Saygı ve selamlarimla Ahmet dinç

yıldırım yıldız
Ahmet dinç siz konyalımısınız bizim akrabasınız faceboktan bana ulaş

ahmet dinç
değerli kaşkışlalı arkadaşlar soy ağacı taramamda büyükdedemin kaşkışlalı oldugunu öğrendim konu ile ilgili konuşmak paylaşmak için eskilere meraklı bilgi sahibi arkadaşlarla tanışmak istiyorumselamlar ahmet dinç


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler