"Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır."
Duyurular

Köy Websitemiz 12 Yaşında


Nevşehir Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni websitemizi Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,6964   5,7066
EURO 6,3027   6,3141
       
Özlü Sözler
Menfaat üzerine dönen siyaset canavardır.
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 24
Dün: 77
Toplam: 39233
  HABERLER


   Kozaklı’da ki dev obruklar korkutuyor
  Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde bulunan oteller bölgesinde geçtiğimiz yıllarda birden bire oluşan dev obruklar korkutuyor. Devamı..

   Köyümüzde Payam Bitkisi
  Çocukluğu Kaşkışla Köyünde gecenler Payam Bitkisini mutlaka bilirler. Köy dışında ve bazen köydeki ev diplerinde bile kayalıklar içerisinde yetişen bu bitkiden çocukluğumuzda ilkbahar mevsiminin ilk aylarında Payamın küçük çağlalarını toplayıp yemeyen yok gibidir. Devamı..

   Buğday Ekimi Tamalandı
  Köyümüzde Buğday ekimi genellikle 1 - 30 Ekim tarihleri arasında yapılmakta olup havaların Buğday ekimine uygun gitmesinden dolayı yaklaşık 6 bin dekar alanda ekim işi Devamı..

   Kozaklı ve cıvar köyleri dolu vurdu
  Kozaklı ilçesi ve civar köylerde Rüzgar ve fırtınanın ardından fındık büyüklüğünde dolu yağdı. Ekili alanlarda kısmen zarar oluştu. Devamı..

   Kozaklı'nın Ünlü Kaplıcalarına Kayseri'den Rakip Çıktı
  Kayseri'de serada kullanılmak üzere vurulan sondaj çalışmasında 40 gün sonra 85 derece sıcaklıkta su kaynağı bulundu. Devamı..

   Kozaklı'dan 3 ülkeye kaz eti ihracatı
  Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde kurduğu çiftlikte yaklaşık 2 bin kaz besleyen girişimci Hacıbekiroğlu, yurt içi piyasaların yanı sıra Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya'ya da kaz eti satıyor. Devamı..

   Kozaklı AKP Dedi
  31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçim sonuçlarına göre Kozaklı İlçesi AKP adayı Akif Kabukçuoğlu en yakın rakibine 465 oy fark atarak 2150 oy ile kazandı Devamı..

   Kemalettin YILDIZ Vefat Etti
  Kaşkışla köyü sakinlerinden 1934 doğumlu KEMALETTİN yıldız bugün ikamet ettiği Edremit’te vefa etti. Devamı..

   Son Yirmi Yılın En Karlı Kışı
  Kozaklı ve çıvar köylerinde bir haftadır yağan kar yer yer 50 cm' yi geçti. Yetkililerin bildirdiğine göre Kozaklı ve çıvar köylerde son yirmi yılın en karlı mevsimi yaşanılmaktadır. Devamı..

   Mehmet GÜMÜŞ Vefat Etti
  Kaşkışla köyü sakinlerinden 1934 doğumlu Mehmet GÜMÜŞ bugün ikamet ettiği Almanya’da vefa etti. Devamı..

   Mevsimin İlk Kar Yağışı Başladı
  Yağışlı gecen bir hafta sonu Kozaklı ve çıvar köylere kar yağışı başladı. Sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı kısa sürede kalınlığı 10 cm ye ulaştı. Devamı..

   Kozaklı Belediyesinin, Jeotermal Projesine AB Hibesi
  Kozaklı Belediyesi ve Kozturtaş A.Ş. tarafından Tübitak’ın ortak projesi olan ilçemizin Bağlıca Mahallesi ısıtma sistemi için Avrupa Birliği Hibe Programı kapsamında toplantı düzenlendi Devamı..

   Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
  Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Kurban Bayramınız mübarek olsun Devamı..

   Kozaklı'da Türkiye'nin İlk Çok Katlı Sera İhalesi Yapıldı
  Nevşehir'in Kozaklı İlçesinde alternatif ürün yetiştirmek ve toprak kirliliğini önlemek amacı ile 2.055.766,65 TL maliyeti olan dikey ve yatay hidroponik sera projesi ihalesi İl özel idaresi tarafından yapıldı Devamı..

   Buğday Hasadı Başladı
  2018 Yılı Buğday Hasadı başladı. Bu sene kış mevsiminin ılıman geçmesi ve sıcaklık değerinin normal değerlerin üzerinde olmasından dolayı Buğday hasadı her sene göre iki hafta erken başlanıldı. Devamı..

   Kaşkışla Köyünde 24 Haziran Seçim Sonuçları
  24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri tamamlandı. Kaşkışla köyünde  kullanılan toplam 37 partilere göre dağılımı şu şekilde oluştu. Devamı..

   Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
  Dostluk ve Kardeşliğimizin pekiştiği, Dua Kapılarının Ağzına Kadar Açık, bela Ve Kötülüklerin Arındırıldığı Bu Güzel Günde Bayramınızı Tüm Sevdiklerinizle Birlikte Hayırlı ve Mutlu geçirmeniz ve bu bayramın ülkemize ve alemi İslam’a hayırlara vesile olması Dileğiyle Mübarek Ramazan Bayramınızı Kutlu olsun. Devamı..

   90 Yıl Sonra Gelen Sevinç
  90 Yıl Sonra Gelen Sevinç 1925 - 1930 Yılları arası Köyümüzden Konya Ereğli’ye göç eden Raşit ve Hüsna Oğlu Hacı Ali'nin oğlu62 yaşındaki Ahmet Dinç ile İstanbul’da buluşarak bir nevi Sılayı Rahim eyledik. Ahmet beyin anlattıklarına göre Dedesi olan Hacı Ali Askerden bir daha dönmemesi Devamı..

   Buğday Tarlalarında Kuraklık
  İlkbaharda beklenen yağmurun gelmemesi Buğday tarlalarında sıkıntı oluşturmaya başladı. Yaklaşık 5 dekar arazinin Bugay ekili olduğu köyümüzde nerede ise tek geçim kaynağının bu sene için yok olmakla karşı karşıya. Devamı..

   Berat Kandiliniz Mübarek Olsun
  Mübarek üç ayların üçüncü Kandil gecesi olan Berat Kandilini 2018 yılında 30 Nisan Pazartesi gecesi idrak edeceğiz. Berat kelimesi “el-berae” kelimesinin Türkçedeki kullanılış şeklidir. Beri olmak, aklanmak, temiz ve suçsuz çıkmak,kişinin bir yükümlülükten kurtulması demektir. Devamı..
1 2 Geri İleri 
Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Son Ziyaretçi Yorumları
ahmet dinç
Kaşkisla köyü Büyük dedem Raşit ve Hasna oğlu Hacı Ali ve elif oğlu Seyit Ali oğluyum 1956 doğumluyum Ninem Elif 1938 yilinda konya Ereğli ye 3 oğlunu (Ömer.seyitali.rifat) alarak göç etmiş dedemin askerlik için gittiği ve geri dönmediği bilgisi dışında bilgi sahibi değiliz site kurucusu korkmaz mert sayesinde akrabalarımız yıldız karla görüştük çok memnun oldum eskiler hakkında bilgi sahibi hemşerilerime konuşmak tanışmak tan memnun olacağım dedem Haciali değirmeni varmış hatırlanması açısından belki faydalı olur. Saygı ve selamlarimla Ahmet dinç

yıldırım yıldız
Ahmet dinç siz konyalımısınız bizim akrabasınız faceboktan bana ulaş

ahmet dinç
değerli kaşkışlalı arkadaşlar soy ağacı taramamda büyükdedemin kaşkışlalı oldugunu öğrendim konu ile ilgili konuşmak paylaşmak için eskilere meraklı bilgi sahibi arkadaşlarla tanışmak istiyorumselamlar ahmet dinç


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler