"Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır."
Duyurular

Köy Websitemiz 12 Yaşında


Nevşehir Hava Durumu
Anket
Yeni websitemizi Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,4392   5,4490
EURO 6,2032   6,2143
       
Özlü Sözler
"Her sözün doğru olmalı; fakat her doğruyu söylemek doğru değil."
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 25
Dün: 43
Toplam: 25893
  Firma Rehberi (Sponsorlarımız)
  En Son Eklenen Fotoğraflar
  Bizden Haberler

   Hububat Ekimi Tamamlandı
  1 Ekim tarihinde başlayan Hububat ekimi köy genelinde tamamlandı. Yaklaşık on bin dekar alanda yapılan Hububat ekiminin çoğunluğu Buğday ekimi olmasına rağmen köyde az da olsa Arpa ekimi de yapıldı Devamı..

   Köy İçi Su Şebeke Hattı Yenileniyor
  Kaşkışla köyü içi su dağıtım şebeke hattında yenileme çalışması başlatıldı. Kozaklı Özel idarece köy içeresinde, su dağıtım boru hattındaki su kaybını azaltmak ve su kaçakçını engellemek için çürümüş olan eski su hattının yenileme çalışması başlatıldı. Devamı..

   Buğday Ekim Zamanı Geldi. Ekimde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  Özellikle İç Anadolu çiftçisinin büyük bir bölümünün geçim kaynağı olan buğday ve hububat ekimi hayati öneme sahip. Birçok çiftçimizin tek gelir kaynağı ve yılda sadece bir defa ürün alınacak. Yapılan çok basit hatalar belki de bir yılın kaybolmasına sebep olacak. Devamı..

   Kozza Termal Çürümeye Terkedildi
  Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde yapılan tesislerden devre mülk hissesi alan ve mağdur olduklarını ifade eden yaklaşık 200 hissedar, eylem yaparak tesislere kayyum atanmasını istedi. Devamı..

   Aslan Sevinç Vefat Etti
  Kaşkışla Köyünden olup Ankara Elvankentte ikamet eden Arslan Sevinç vefat etti. DDY dan emekli olduktan sonar Ankara Elvankente yerleşen Arslan sevin bir süredir tedavi görmekteydi. 1959 doğumlu Arslan sevin evli ve iki çocuk sahibiydi. Cenazesi bugün Ankara Elvankentte ikindi namazından sonra defnedilecektir. Devamı..

   Kaşkışla Köyü Soy Kütüğü Oluşturuyoruz
  Kaşkışla Köyü nüfus kütüğüne kayıtlı olanların soy kütüğü oluşturma çalışması yapmaktayız. Devamı..

   Döne YILDIZ Vefat Etti
  Ankara Etimesğut'ta ikamet eden Kaşlışla Köyünden ve bir dönem Köyümüzde muhtarlık yapan Nevzat YILDIZ 'ın kızı Döne Yıldız vefat etti. Devamı..

   Bağ Bozum Zamanı
  Fazla dağil bundan 20 yıl önce Köyümüzde yaklaşık 750 dekarlık bir alanda Bağcılık yapılır, hasad edilen üzümler pekmez veya kur üzüm olarak değerlendirlirdi. Eylül ayının ikinci haftası ile birlikte Köyde Bağ bozumu başlardı. Bugün 750 dekarlık bir alandan sadece 20-30 dekarlık bir alan da Bağcılık yapılır hale... Devamı..

   Doğuş ŞAHİN Evlendi
  Köyümüz sakinlerinden olan Sabri ŞAHİN'in oğlu Doğuş ŞAHİN Elif ile evlendi. Yeni çifte bir ömür boyu mutluluklar dileriz. Devamı..

   Barış MERT Nişanlandı
  Köyümüzden Hacı Mert'in oğlu Barış MERT Nişanlandı. Kendilerine bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Devamı..
1 2 3 4 Geri İleri 

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Son Ziyaretçi Yorumları
ahmet dinç
Kaşkisla köyü Büyük dedem Raşit ve Hasna oğlu Hacı Ali ve elif oğlu Seyit Ali oğluyum 1956 doğumluyum Ninem Elif 1938 yilinda konya Ereğli ye 3 oğlunu (Ömer.seyitali.rifat) alarak göç etmiş dedemin askerlik için gittiği ve geri dönmediği bilgisi dışında bilgi sahibi değiliz site kurucusu korkmaz mert sayesinde akrabalarımız yıldız karla görüştük çok memnun oldum eskiler hakkında bilgi sahibi hemşerilerime konuşmak tanışmak tan memnun olacağım dedem Haciali değirmeni varmış hatırlanması açısından belki faydalı olur. Saygı ve selamlarimla Ahmet dinç

yıldırım yıldız
Ahmet dinç siz konyalımısınız bizim akrabasınız faceboktan bana ulaş

ahmet dinç
değerli kaşkışlalı arkadaşlar soy ağacı taramamda büyükdedemin kaşkışlalı oldugunu öğrendim konu ile ilgili konuşmak paylaşmak için eskilere meraklı bilgi sahibi arkadaşlarla tanışmak istiyorumselamlar ahmet dinç


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler