"Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen, hayatından lezzet alır."
Duyurular

Köy Websitemiz 12 Yaşında


Nevşehir Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni websitemizi Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,6964   5,7066
EURO 6,3027   6,3141
       
Özlü Sözler
Mevt, vazife-i hayattan bir terhistir, bir paydostur, bir tebdil-i mekândır, bir tahvil-i vücuttur, hayat-ı bâkiyeye bir davettir, bir mebde'dir, bir hayat-ı bâkiyenin mukaddimesidir.
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 24
Dün: 77
Toplam: 39233
  Firma Rehberi (Sponsorlarımız)
  En Son Eklenen Fotoğraflar
  Bizden Haberler

   Demet YILDIZ Vefat Etti
  Köyümüzde Ali ve Havva Yıldız'ın kızı Demet YILDIZ bugün ikamet ettiği Kozaklıda  vefat etti. Bulunduğu apartmanın balkonundan dengesini kaybedip aşağı düştügü anlaşılan Demet Yıldız'a Devamı..

   Zöhre İBA Vefat Etti
  Kaşkışla köyü sakinlerinden Mustafa İBA’nın Hanımı olan Zöhre İBA bugün ikamet ettiği Ankara Elvankentte vefa etti. 1935 doğumlu ve 6 Çocuk Annesi Zöhre İBA bir süredir tedavi görmekteydi. Devamı..

   Enver YILDIZ vefat etti
  Kaşkışla Köyünden olup Ankara Sincan'da ikamet eden Enver YILDIZ vefat etti. Köy Hizmetleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışıp emekli olup Ankara Sincankent'e yerleşen Enver YILDIZ bir süredir tedavi görmekteydi. Devamı..

   Köyümüzden Dersim Şehidi
  Cumhuriyetin ilk yıllarında İngilizlerin kışkırtma ve desteği ile Bugünkü adı Tunceli olan ilim ve çevresinde başlayan ayaklanmayı bastırmak için başlatılan operasyonlarda Köyümüzden Ahmet Tekin ve Osman oğlu Mehmet Şahin katılmış ve operasyon esnasında 17.07 1938 tarihinde Mehmet ŞAHİN şehit düşmüştü. Devamı..

   Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
  Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dünyaya geldiği gece olan Mevlid Kandili Müslümanlar tarafından dualarla ibadetlere karşılanıyor. Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Bu gece aynı zamanda Rebiülevvel ayının onikinci... Devamı..

   Döndü ÖCAL Vefat Etti
  Kaşkışla Köyünden Mustafa ÖCAL' ın eşi Döndü ÖCAL bugun ikamet ettikleri yer olan Kaşkışla köyünde vefat etti. 1932 doğumlu Döndü OCAL evli ve DÖRT çocuk sahibiydi. Cenazesi bugün Kaşkışla köyü Köy mezarlıgında defnedilecektir. Devamı..

   Köye İlk Kar Yağdı
  Sonbaharın bitmesi ile soğuyan hava ile birlikte Mevsimin ilk karı dün yağdı. İlk yağan kar her tarafı beyaza bürünmesine rağmen havanın yeterli soğuk olmamasından dolayı kısa sürede kalktı. Ancak Buğday ekiminden bu güne yağmur yağmamasından dolayı Buğdaylar henüz çıkmamıştı. Devamı..

   Hububat Ekimi Tamamlandı
  1 Ekim tarihinde başlayan Hububat ekimi köy genelinde tamamlandı. Yaklaşık on bin dekar alanda yapılan Hububat ekiminin çoğunluğu Buğday ekimi olmasına rağmen köyde az da olsa Arpa ekimi de yapıldı Devamı..

   Köy İçi Su Şebeke Hattı Yenileniyor
  Kaşkışla köyü içi su dağıtım şebeke hattında yenileme çalışması başlatıldı. Kozaklı Özel idarece köy içeresinde, su dağıtım boru hattındaki su kaybını azaltmak ve su kaçakçını engellemek için çürümüş olan eski su hattının yenileme çalışması başlatıldı. Devamı..

   Buğday Ekim Zamanı Geldi. Ekimde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  Özellikle İç Anadolu çiftçisinin büyük bir bölümünün geçim kaynağı olan buğday ve hububat ekimi hayati öneme sahip. Birçok çiftçimizin tek gelir kaynağı ve yılda sadece bir defa ürün alınacak. Yapılan çok basit hatalar belki de bir yılın kaybolmasına sebep olacak. Devamı..
1 2 3 4 Geri İleri 

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Son Ziyaretçi Yorumları
ahmet dinç
Kaşkisla köyü Büyük dedem Raşit ve Hasna oğlu Hacı Ali ve elif oğlu Seyit Ali oğluyum 1956 doğumluyum Ninem Elif 1938 yilinda konya Ereğli ye 3 oğlunu (Ömer.seyitali.rifat) alarak göç etmiş dedemin askerlik için gittiği ve geri dönmediği bilgisi dışında bilgi sahibi değiliz site kurucusu korkmaz mert sayesinde akrabalarımız yıldız karla görüştük çok memnun oldum eskiler hakkında bilgi sahibi hemşerilerime konuşmak tanışmak tan memnun olacağım dedem Haciali değirmeni varmış hatırlanması açısından belki faydalı olur. Saygı ve selamlarimla Ahmet dinç

yıldırım yıldız
Ahmet dinç siz konyalımısınız bizim akrabasınız faceboktan bana ulaş

ahmet dinç
değerli kaşkışlalı arkadaşlar soy ağacı taramamda büyükdedemin kaşkışlalı oldugunu öğrendim konu ile ilgili konuşmak paylaşmak için eskilere meraklı bilgi sahibi arkadaşlarla tanışmak istiyorumselamlar ahmet dinç


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler